infolink: (+421) 907 999 991 Oravský lokalizačný a informačný systém home

Pátranie po nezvestnom Ivanovi Paškovi z Istebného

07.03.2019

ISTEBNÉ. Ku nezvestnému Ivanovi Osadskému (55) z Dolného Kubína, Danielovi Dudášovi (49) zo Žaškova sa tento týždeň pridal 23-ročný Tomáš Paško z Istebného.

Počas víkendovej fašiangovej veselice sa zabával v kultúrnom dome, o deň neskôr ho videli v miestnom pohostinstve. Potom zmizol. Polícii to oznámil jeho otec.

Policajti rozbehli rutinné pátranie v nemocniciach, na staniciach, krčmách a pohostinstvách. Pýtali sa kamarátov aj rodiny. Ivanovi kamaráti prehľadávali rybníky v Párnici, lebo ho tam vraj videli chytať ryby.
Miestni obyvatelia Ivana poznajú ako nie príliš zodpovedného mladého človeka, ktorý si rád užíva. Konflikt mal aj s rodinou, preto z domu odišiel. V jeho prípade je väčšia šanca, že využíva ubytovanie u kamarátov či náhodných známych.

Sestra na sociálnej sieti napísala, že chcel ísť pracovať do Nemecka, no doma nechal doklady.
Pri pátraní po Ivanovi Paškovi sme dúfali, že nájdeme Ivana Osadského alebo Daniela Dudáša, pretože sa stratili medzi Dolným Kubínom, Istebným a Žaškovom, čo je približne desaťkilometrový úsek. No nepodarilo sa nám nájsť žiadneho z trojice nezvestných.

Na druhý deň otec našiel Ivana Paška živého a zdravého na posede v katastri Žaškova. Deň predtým sme všetky prehľadali pri pátraní po Danielovi Dudášovi. Aj to je dôkaz, že niektoré miesta treba prehľadávať viackrát, pretože nezvestný sa môže pohybovať.

MARTIN PAVELEK